شرایط موثر بر محصول ها در بسته بندی کارتن

بسته بندی از نوع مقوایی یا همان کارتن دارای مزایاییست که از زوایای مختلف قابل بررسی است :

دما : دما تاثیر آنها بر چسب و استحکام مقوای کارتن ندارد و تنها باعث خشک شدن الیاف آن میگردد . اما افزایش دمای بیش از اندازه موجب تغییر در رنگ ، خم شدن مقوا و نهایتا سوختن آن می شود . دما و رطوبت با هم باعث میشود عوامل بیولوژیکی و مخرب رشد کند و اثرات جبران ناپذیری وارد نمایند .

رطوبت : محصولات صنایع کارتن سازی نیز دارای رطوبت پذیرند چراکه ماده اولیه ای که کارتن از آن تهیه میشود الیاف چوبی است که رطوبت را جذب میکند . اگر از آهار و سایر مواد افزودنی ضد رطوبت در ساخت کارتن و مقوا استفاده نگردد الیاف رطوبت را جذب میکند و پیوند بین آنها کم میشود و نهایتا در رطوبت زیاد نیز لبه های کاغذ و مقوا از هم جدا گشته و باز میشود . بنابراین رطوبت یکی از اصلی ترین عوامل نابود سازی کارتن و مقوا می باشد مخصوصا محصولاتی که در آن از کاغذهای معمولی و بدون آهار استفاده گردیده باشد .

روغن و چربی : چربی باعث کم شدن استحکام ثابت مقوا میگردد . مگر اینکه مقوا ضد روغن باشد و یا اینکه در روند تولید کارتن از نوعی پوشش نایلونی یا لمینت استفاده شود .

گرد و غبار : گرد و غبار موجب ضعیف شدن چسب مابین لبه و لایه سطحی مقوا میگردد اما آنچنان اثری بر روی محصولات کارتن سازی ندارد.

نور : وجود نور بتنهایی بدون زیاد شدن دما اثر آنچنانی روی مقوا نداردر. از تاثیرات نور را تنها میتوان تغییر رنگ ظاهر و سطحی ، کم رنگ شدن علائم چاپ شده بر روی کارتن ضعیف شدن چسب بسته بندی نام برد .

خواص اسیدی و بازی : اسید های غلیظ قدرتمند مانند اسید سولفوریک ، اسید کلریدریک ، اسیدهای ضعیف و رقیق مانند اسید استیک ، اسید فرمیک روی مقوا و کاغذ اثرات بدی میگذارند . این تاثیرات معمولا روی مقوا و کاغذهای بدون پوشش و آهار میباشد . بازها هم که دارای غلظت ۱۷% اند ، بر کاغذ و مقوا اثر می گذارند.

نوشته‌های تازه

برچسب‌ها