۰۲۶۳۷۳۰۸۰۸۰
کاتالوگ شرکت

خط تولید ورق و کارتن خام در کارتن سازی

خط تولید ورق و کارتن خام در کارتن سازی

 

خط تولید ورق و کارتن خام در کارتن سازی تولید ورق از کاغذ می باشد که معمولا سه لایه و یا پنج لایه هستند،کاغذها بصورت رولی در کارخانه های کاغذ سازی آماده میشود و برای تولید ورق های کاغذی  به کارخانه ورق سازی منتقل میشوند.

برای تولید کارتن باید مقدار مقاومت و لهیدگی آن حتما مورد بررسی قرار گیرد و برآورد شود تا میزان مواد اولیه بررسی شود انتخاب مواد اولیه استاندارد براساس کاربرد کارتن می باشد.

در کشور ما تولید کاغذ بسیار اندک است و جوابگوی نیاز های ما نمی باشد در نتیجه بسیاری از کاغذها وارداتی هستند.

تجهیزات  مورد استفاده در تولید کارتن و مقوا

تجهیزات ورق سازی خیلی محدود بوده است مثلا هر ماشین آلات توان تولید در سایز های محدود را دارد بطور مثال حداقل ترین سایز عرض ۱۰۰ متر می باشد ،کاغذ های رولی به کارخانه منتقل میشوند و با استفاده و ماشین آلات و تجهیزات روز مدرن کارتن های اسباب کشی تولید میشود.

کارتن های بلااستفاده جمع آوری شده و به کارگاه های ضایعات انتقال داده شده و با استفاده از دستگاه های پرس و مخلوط با آب آنها را به شکل مکعب مستطیل در میاوردند و در این مرحله این ضایعات با این شکل به کارخانه ورق سازی منتقل میشود و طی فرآیندی منجر به تولید خمیر کاغذ میشود.

خمیر کاغذ در مرحله بعدی تبدیل به ورق و در مرحله آخر کارتن های و جعبه های مقوایی شکل میگیرند.

کارتن خام

ویژگی های  ورق های کاغذی و کارتن

ورقها دارای انعطاف باشند بتواند آنها را طولی و عرض قوس داد

یکی از ویژگی هی مهم کارتن تولید شده تحمل وزن بالاست

برای سلامتی انسان ضرر نداشته باشد غیر سمی باشد

بو نداشته باشد و تحت تاثیر بوی محیط قرار نگیرد

 

کارتن اسباب کشی و بسته بندی و کارتن مخصوص تولیدی های محترم و کارخانه جات.

تنوع در ابعاد و ضخامت کارتن،کارتن پنج لایه، کارتن سه لایه

ارسال تمامی ملزومات اسباب کشی و تولیدی به محل شما.

نقد و بررسی تولید کارتن

نقد: ساخت کارتن برای محیط زیست مضر بوده زیرا در ساخت کارتن مقدار زیادی آب مصرف می شود.

بسیاری از اطلاعات جمع آوری شده در ساخت گارتن که باعث مصرف زیاد اب میشود و بر محیط زیست تاثیر مخرب داردصحیح نمی باشد،درست است که آب یکی از عناصر مهم و ضروری در تولید کارتن است اما کارخانه های تولید کارتن  بازدهی خود را در مدیریت میزان آب  در فرآیند تولید کارتن برنامه ریزی میکنند. در نتیجه ۹۴ درصد از آبی که در تهیه کارتن مصرف شده، دوباره به محیط زیست برمی گردد.

در چند دهه اخیر اتوماسیون به بالا رفتن حداکثری سرعت تولید و ساخت محصولات کمک فراوانی کرده است . این سیستمها  و تجهیزات باعث شده ، تولید در سرعتی فراتر از حدتصور انسان در حال انجام باشد. کارخانه ها و کارگاه ها  با ظرفیت کوچک یا متوسط قادر نیستند خط تولید خود را به طور کامل اتوماتیک کنند اما وجود  ربات های همکار یک گزینه عالی برای اتوماسیون خطوط تولید ساخت کارتن به حساب می رود.

کلمات کلیدی مربوط به کارتن خام

لایه های های ورق کارتن

هر ورق کارتن از تعدادی لایه صفحه نازک تشکیل‌شده میباشد.به شرح ذیل :
ورق ۲ لایه که ورق سینگل هم اطلاق میشود.
ورق ۳ لایه که می تونه از مخلوط های مختلفی بسته به نوع پیشنهاد تولید میگردد. هر ترکیبی استقامت خاص خویش را دارااست.
کارتن ۵ لایه که برای محصول ها سنگین به کار گیری میگردد زیرا استقامت بالایی دارااست.
کارتن ۷ لایه این کارتن خیلی معدود به کار گیری میشود. در مورد ها معدود برای محصولاتی خاص که یا این که خیلی سنگین باشد یا این که کالایی بسیار حساس و پر ارزش باشد از این کارتن خیلی سفت به کارگیری می گردد.
ورق سازی
ورق کارتن از یکسری لایه برگه که به هم چسبیده گردیده تشکیل‌شده میباشد این ورقه ها قادر است از مال کرافت یا این که لاینر یا این که ورق ایرانی باشد.

خط ورق سازی

خط ورق سازی :
یک خط ساخت‌و‌ساز پیوسته که از دسته دستگاه های گوناگون در امتداد هم ساخته شده میباشد که ورق های صفحه را با نظم و کیفیت خاصی روی هم چسب میزند تا ورق کارتن را برای کارتن سازی ( ساخت‌و‌ساز کارتن ) مهیا نماید را خط ورق سازی گویند.

در خط بی نقص ورق سازی در واقع کارتن نپخته را به طور صفحه های گران قدر ساخت می نمایند. که کل کارخانه های کارتن سازی این کاغذ ها را که مواد نخستین ایجاد کارتن می‌باشند خریداری می نمایند. بعد به سایز های مشخصی بوسیله دستگاه خط کش برش تبدیل می نمایند که مهیا چاپ میشود.

برای ایجاد کرد ورق کیفیت عالی کاغذ های کیفیت خوب را عرضه میکنند چون خط ساخت‌و‌ساز شیت های کیفیت خوب مثل ورقه کرافت یا این که ورق پشت طوسی یا این که برگه فولیتینگ در کشور بسیار نادر میباشد و به هیچ وجه جوابگوی ایجاد داخل وجود ندارد.

شیوه عمل با خط ورق سازی یا این که دستگاه ورق سازی:
معمولا هر دستگاه ورق سازی توان ایجاد ورق باکیفیت های گوناگون را داراست.